• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Інформація про заклад

Косомольська ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. М. Гргор`єва Свердловської міської ради Луганської області

/Files/images/11.JPG

Комсомольська ЗОШ І-ІІІ ступенів Свердловської міської ради Луганської області знаходиться в шахтарському селищі Комсомольське, яке розташоване за 7 км від м. Свердловська Луганської обл. У 1939 році було прийнято рішення про будівництво нової школи в селищі Комсомольське. Під час війни нова будівля школи була зруйнована. Тільки в 1956 році почалася її відбудова. У 1957 році СШ № 6 прийняла учнів селищ Комсомольського, Прохладного та сіл Бобриковки та Куряче. У 2004 році її перейменовано на Комсомольську ЗОШ.

Уже три роки школа працює над проблемою розвитку особистості на основі особистісно орієнтованого підходу до учнів, широкого використання інноваційних технологій, психологічних знань у процесі навчання й виховання.

Перед педагогічним колективом стоять завдання:
- самореалізація учня та вчителя;
- виявлення та розвиток творчих здібностей школярів;
- диференціація навчання та забезпечення індивідуального підходу до обдарованих учнів та дітей, що мають труднощі у вивченні шкільних предметів;
- психологічне забезпечення навчально – виховного процесу;
- впровадження в процес навчання інноваційних технологій.

Для здійснення якісного навчально – виховного процесу постійно поповнюється матеріально - технічна база. У школі є комп’ютерний комплекс, програмне забезпечення, мультимедійні проектори, Інтернет, музична апаратура. Кабінети обладнано технічними засобами навчання (телевізори, магнітофони). Придбано комбіновані п`ятиелементні аудиторні дошки з проекційним екраном. Педагоги школи велику увагу надають поповненню кабінетів дидактичним матеріалом, наочними посібниками. Школа посідає призові місця в міському огляді – конкурсі щодо підготовки до нового навчального року.

Протягом 50 років свого існування нагороджено 45 учнів золотою медаллю « За особливі досягнення в навчанні» та 21 срібною «За досягнення в навчанні».

Серед випускників школи є Міністр охорони здоров`я, працівники державних органів влади, медичні та педагогічні працівники, перекладачі, Почесні шахтарі, працівники різних галузей промисловості.

Велика увага в школі надається інтелектуальному розвитку учнів. Працює гурток «Ерудит». Шкільна команда « Екстрімали» бере участь у міських змаганнях, була неодноразовим призером. Традицією вже стало проводити кожного року гру « Найрозумніший».

Високі результати показують учні основної та старшої школи, беручи участь у ІІ турі предметних олімпіад. За останні п`ять років школа підготувала 15 призерів ІІ туру предметних олімпіад.

Багато уваги приділяється здоровому способу життя. У школі створена агітбрігада « Фітіль», яка кожного року бере участь у міському конкурсі «За здоровий спосіб життя» і є його призером. Учні школи – постійні учасники міського конкурсу плакатів «Ні - наркотикам!». У 2008 році школа посіла перше місце в міському огляді – конкурсі на найкращу організацію оздоровлення, у 2010 році – третє місце.

В екологічному напрямку виховної роботи школи було створено проект « Школа – мій зелений дім». Учні висадили деревця на шкільній ділянці, розбили квітники, узяли участь у закладці парку Пам’яті загиблим шахтарям. У 2008 році школа посіла призове місце в міському конкурсі «Природа - наш дім» у номінації «Екологічний вісник».

У школі працює 7 гуртків та секцій. Займаючись у гуртках за інтересами, учні навчальному році досягли значних успіхів. Хореографічний колектив« Елегія» взяв участь у заключному фестивалі дитячої творчості «Діти - майбутнє України!». Учні школи стали призерами міського конкурсу поетів. Пишається школа баскетбольною та футбольною командами, які досягли значних успіхів на міському та обласному рівнях.

Збереження історичної пам’яті – одна з найважливіших задач школи. Дата 13 вересня увійшла в історію школи 40 років тому, коли в цей день було проведено загальношкільні заходи, присвячені підпільній молодіжній організації «Молода гвардія».

У 1964 році були надруковані списки юних героїв, закатованих, розстріляних, скинутих живими до шурфу шахти № 5. Виявилось, що серед них є прізвище колишнього учня нашої школи Михайла Григор’єва. Цей факт і наштовхнув Л.В. Бєдіна, учителя малювання й креслення, створити в школі № 6 музей « Молодої гвардії».

Ентузіаст музейної справи, блискучий організатор, він створив у школі раду майбутнього музею, куди увійшли кращі вчителі історії й літератури, класні керівники, учні.

Тоді в 1965-66 роках у школі був справжній бум. До школи несли все, що, на погляд пошуковців, знадобиться для музею: газети воєнних років, гільзи від снарядів років Великої Вітчизняної війни, обмундирування , каски, солдатські казанки. Діти разом із Л.В. Бєдіним побували в м. Краснодоні. Вони зустрілися із батьками молодогвардійців, яких вдалося вмовити віддати деякі речі сина або доньки, як пам’ять про членів підпільної організації «Молода гвардія».

Так у школі з’явилася гітара Любові Шевцової, книги, щоденники, зошити, вироби, сорочки та інші речі молодогвардійців. Чотири роки відбувалося оформлення музею. 27 лютого 1966 р. у день відкриття музею школу відвідали батьки Івана Земнухова, Уляни Громової, Сергія Тюленіна, Михайла Григор’єва, молодогвардійці, які залишилися в живих, Радик Юркін, Ніна Іванцова. Вони поділилися спогадами, висадили в саду фруктові дерева.

Є на стіні школи табличка з написом: «Тут з 1936 по 1939 роки вчився член підпільної організації «Молода гвардія» Михайло Григор’єв».
Михайло Григор’єв загинув смертю хоробрих, але в серцях людей залишився жити. Тоді, у 60-ті роки, його було посмертно включено до одної з бригад шахти « Ценроспілка» Йому нараховувалася заробітна плата нарівні з усіма членами бригади. Гроші йшли на допомогу матері Пелагеї Матвіївні й у фонд музею « Молода гвардія».

У 1968 році за рішенням Комсомольської селищної ради перейменовано одну з вулиць селища на вулицю Михайла Григор’єва.

18. 11. 2009 р. Розпорядженням КМУ № 1377 – р школі присвоєно ім`я Михайла Григор`єва.

Шкільний музей зараз – центр виховної роботи. У ньому проводяться класні години, уроки мужності, екскурсії. З кожним роком оновлюються й розширюються експозиції, оформлено новий зал з історії селища Комсомольське. Клопітку краєзнавчу роботу сьогодні проводить учитель географії Бойко Л.І., яка очолює групу «Пошук».
У 2001 році в регіональному конкурсі, присвяченому 100- річчю з дня народження О.О. Фадєєва «Пам’ятайте, якою ціною завойоване щастя», у номінації « Пошукова робота» робота групи « Пошук» зайняла 1 місце та була нагороджена грамотою та цінним подарунком. У 2008 році - 3 – місце в міському конкурсі «Земля батьків – земля дітей», присвяченому 70- річчю з дня створення Луганської області, у цьому ж році робота групи « Пошук» стала переможцем обласного етапу Всеукраїнської історико – краєзнавчої експедиції «Історія міст і сіл України». У 2007 році управління освіти Свердловської міської ради, міська рада ветеранів нагородили волонтерський загін школи за участь в акціях та заходах патріотичного напрямку, піклування за ветеранами та людьми похилого віку, сприяння розвитку музеїв та значний вклад у волонтерський рух міста.

У 2007 – 2008 навчальному році пошукова група разом із завідуючою шкільним музеєм Бойко Л.І. взяла участь у Всеукраїнському зльоті “І не в шурф їх кидали” в м. Краснодоні.

У 2010 – 2011 році на базі школи була проведена обласна конференція за книгою Цупко «В окупації».
Шкільний музей зараз – центр виховної роботи. У ньому проводяться класні години, уроки мужності, екскурсії. З кожним роком оновлюються й розширюються експозиції, оформлено новий зал з історії селища Комсомольське. Клопітку краєзнавчу роботу сьогодні проводить учитель географії Бойко Л.І., яка очолює групу «Пошук».

У школі створено умови для зростання педагогічної майстерності кожного вчителя. З цією метою налагоджено роботу методичної служби, яка спрямована на впровадження інноваційних технологій у навчально – виховний процес.
Учителі навчального закладу весь час підвищують рівень професійної підготовки. 95 % педагогів школи пройшли курси « Intel Навчання для майбутнього» Це дозволило запровадити в навчально-виховний процес комп’ютерні предметні уроки. У школі розпочато регіональний експеримент «Психолого – педагогічне проектування соціального розвитку учнів загальноосвітніх навчальних закладів», що сприяє цілісному психо – соціальному розвитку школярів, соціалізації особистості.
У 2008 році педагоги школи взяли участь в обласній науково – практичній конференції «Компетентнісний підхід до забезпечення якісної освіти в умовах інноваційного освітнього процесу».

Кiлькiсть переглядiв: 344

Коментарi